Seši radiosakaru inženieri no Latvijas, Valsts akciju sabiedrības Elektroniskie sakari, atlases procedūrā apliecinot savas profesionālās zināšanas un valodu prasmes, ieguvuši iespēju pievienoties starptautiskajai radiofrekvenču spektra uzraudzības komandai Olimpiskajās un Paralimpiskajās spēlēs Parīzē. Tā vērienīgo pasākumu laikā veiks nepieciešamos uzdevumus un atbalsta pasākumus, lai nodrošinātu radiofrekvenču spektra pieejamību pasākumu laikā lietotajiem radiosakaru līdzekļiem, kā arī nodrošinātu radioiekārtu aizsardzību pret iespējamiem kaitīgiem radiotraucējumiem.
‘’Esam ļoti lepni, ka varam būt daļa no tik nozīmīgiem un vērienīgiem pasākumiem, sniedzot savu ieguldījumu radiofrekvenču spektra uzraudzības jomā. Šī iespēja ir būtiska ne tikai valsts un uzņēmuma tēla veidošanai, bet arī ļauj inženieriem un ekspertiem veicināt starptautisko sadarbību un zināšanu, prasmju apmaiņu ar kolēģiem no citām valstīm’’. tā VAS Elektroniskie sakari valdes priekšsēdētājs Jānis Bārda.
Liela mēroga pasākumos tiek izmantotas radioiekārtas dažādu funkciju pilnvērtīgai nodrošināšanai, piemēram, saziņai starp tiesnešiem, organizatoriem, drošības un avārijas dienestiem, pasākuma translācijas nodrošināšanai, apskaņošanai, un citām aktivitātēm, bez kurām nebūtu iedomājams kvalitatīvs, visā pasaulē pieejams un drošs pasākums. Lai izmantoto iekārtu darbība tiktu aizsargāta pret traucējumiem, Francijas Nacionālā radiofrekvenču aģentūra (ANFR), piesaistot speciālistus no citu valstu frekvenču spektra administrācijām, tai skaitā no VAS Elektroniskie sakari, nodrošinās spektra uzraudzību abu pasākumu laikā.
‘’Spektra uzraudzība ietver kompleksu uzdevumu kopumu – radiofrekvenču spektra monitoringu, traucējumu avotu atklāšanu un to novēršanu, radioiekārtu testēšanu un marķēšanu, radioiekārtu lietotāju konsultēšanu un praktiskā atbalsta sniegšanu. Turklāt – tas jāveic operatīvi, augstas sarežģītības un spriedzes apstākļos. Priecājamies, ka esam izvēlēti kā daļa no profesionālas, starptautiskas komandas – tas ir liels pagodinājums un unikāla profesionālā pieredze’’. tā Lauris Labanovskis, VAS Elektroniskie sakari Radiofrekvenču monitoringa un kontroles nodaļas vadītājs.
Šīs būs jau otrās Olimpiskās spēles, kurās radiosakaru inženieri no VAS Elektroniskie sakari sniedz atbalstu radiofrekvenču spektra izmantošanas uzraudzības procesā. Iepriekš tās bija 2012. gada vasaras Olimpiskās un Paralimpiskās spēlēs Londonā, pēc kurām pasākumu organizatoriskās komitejas pārstāvji ļoti atzinīgi novērtēja inženieru darbu. Līdzšinējā pieredze plaša mēroga sporta, kultūras un izklaides pasākumos uzņēmumam saistās arī ar frekvenču spektra pieejamības nodrošināšanu un izmantošanas uzraudzību tādos liela mēroga pasākumos kā Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki, Pasaules čempionāts hokejā, Pasaules kauss bobslejā, skeletonā un kamaniņu sportā Pasaules autosporta un motosporta čempionāti u.c.