Finanses

Pamatinformācija

VAS ELEKTRONISKIE SAKARI JURIDISKAIS STATUSS: Valsts akciju sabiedrība
ĪPAŠNIEKS: Latvijas Republika
KAPITĀLA DAĻU TURĒTĀJS: Latvijas Republikas Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija, 100%
REĢISTRĒTA KOMERCREĢISTRĀ: 14.10.2004.

Finanšu un nefinanšu mērķi, rezultatīvie rādītāji

VAS ES finanšu vadību organizē tā, lai nodrošinātu sabalansētus ieņēmumus un izdevumus ar likumu deleģēto pakalpojumu nodrošināšanai. Ar likumu deleģētās funkcijas - EMS nodrošināšanu un elektronisko sakaru tīklu antenu, radioiekārtu, apraides raidītāju un mobilo sakaru bāzes staciju ierīkošanas tehnisko projektu akceptēšanu - VAS ES nodrošina no ieņēmumiem par sniegtajiem maksas pakalpojumiem, kuru cenrādi apstiprina Ministru kabinets. Savukārt, numerācijas resursu pārvaldība un numerācijas datu bāzes uzturēšana (vidēji 1,1 % no apgrozījuma) tiek finansēta no valsts budžeta dotācijas.

Komercpakalpojumu realizēšanas rezultātā gūtā peļņa nodrošina stabilu uzņēmuma attīstību un nepieciešamības gadījumā kalpo kā drošības garants, iestājoties neparedzētam ieņēmumu kritumam no ar likumu deleģētajiem pakalpojumiem (piemēram, klientam neplānoti atsakoties no turpmākas pakalpojumu izmantošanas, kā to pieļauj normatīvie akti), kā arī veicina efektīvu VAS ES resursu izmantošanu.

Turpmāk VAS ES strādās tā, lai ilgtermiņā nodrošinātu ar likumu deleģēto funkciju pakalpojumu kvalitāti par klientiem pieņemu, samērīgu samaksu, kā arī papildus sniegs komercpakalpojumus, tādējādi nodrošinot uzņēmuma attīstību ar stabilu ikgadēju peļņas pieaugumu.

Iekšējo kontroli un risku pārvaldību finanšu pārskatu sagatavošanai nodrošina valdes apstiprināti iekšējie normatīvie dokumenti un kvalitātes vadības procesu apraksti.


VAS „Elektroniskie sakari” darbinieku amata darba algas diapazons tiek noteikts, ņemot vērā nozares (informācijas un komunikāciju tehnoloģiju sektors) darba samaksas līmeni.

Katra darbinieka darba alga tiek noteikta amatam noteiktā amata darba algas diapazona ietvaros  atbilstoši darbinieka kvalifikācijai, amata pienākumu sarežģītībai, atbildības pakāpei, individuālajai darba izpildei un citām kompetencēm.

Papildus darbinieka darba algai piemēro piemaksas:

  1. par prombūtnē esoša darbinieka apstākļos vai vakanta amata pienākumu pildīšanu papildu tiešajiem amata pienākumiem;
  2. par amata pienākumu pildīšanu paaugstinātas darba intensitātes apstākļos;
  3. par papildus pienākumu veikšanu, kas nav tieši saistīti ar amatam noteiktajiem pamatuzdevumiem;
  4. par virsstundu darbu.

Darbiniekus var finansiāli motivēt, ņemot vērā esošos finanšu līdzekļus VAS „Elektroniskie sakari” apstiprinātā budžeta atalgojumu fonda ietvaros.

5G sistēmu attīstība dzīvību un sabiedrības veselības aizsardzībai Rīgā (5G4LIVES)

Projekta nosaukums:

5G for a Better Tomorrow: Protecting Lives and the Environment in Riga and Turin/ 5G sistēmu attīstība dzīvību un sabiedrības veselības aizsardzībai Rīgā (5G4LIVES)

Projekta ID Nr. 101133716

Projekta apraksts:

Projekta mērķis ir palielināt sabiedrības un apkārtējās vides drošību Rīgas pilsētā (Ķīšezera un Vecāķu pludmales teritorijās), kā arī Turīnas pilsētas kalnu apvidū, teritoriju uzraudzībā izmantojot autonomos dronus (bezpilota lidaparātus) 5G mobilajā tīklā, raidot signālus reālā laikā atbildīgajām institūcijām.

5G mobilā tīkla ietvarā tiks izveidots un testēts inovatīvs precīzs, digitalizēts izvēlēto pilota teritoriju monitoringa pakalpojums, kas nodrošina reālā laika datus par Latvijas ūdens vietņu atbilstošu izmantošanu un drošību visās sezonās. Šāda veida pakalpojums būs unikāls gan pilsētas, gan nacionālā līmenī.

5G tehnoloģiju ieviešanu Rīgā nodrošinās projekta sadarbības partneri SIA “Latvijas Mobilais Telefons” un valsts akciju sabiedrība “Elektroniskie sakari”. Rīgas domes Digitālā aģentūra ir projekta vadošais partneris.

Projekta sadarbības partneris ir Turīnas pašvaldības policija (Itālija). Turīna ir viens no vadošajiem partneriem Eiropā, kas sabiedrības drošības pakalpojumu nodrošināšanā, aktīvi izmanto dronus, piemēram, lielajos pilsētas un dabas parkos, publiskos pasākumos un koncertos, tāpēc      pilsētas pašvaldības policijai ir plaša pieredze tehnoloģiju izmantošanā dažādos apvidos.  Otrs vadošais projekta partneris ir Rīgas pašvaldības policija, kas izmantos 5G mobilo tehnoloģiju piedāvātās iespējas vides monitoringam RPP staciju tuvumā. Rīgas pašvaldības policija jau līdz šim ir sekmīgi sadarbojusies ar Turīnas ekspertiem, ieviešot tehnoloģijas un dronus policijas darbā Latvijā. Rīga par projekta pilotteritoriju ir izvēlējusies publiskās peldvietas, savukārt Turīna projektu realizēs kalnu apvidū.

Projekta partneri:

Projektā sadarbojas Latvijas un Itālijas partneri.

  • Rīgas domes Digitālā aģentūra un Pašvaldības policija, Latvija;
  • Telekomunikāciju uzņēmums “Latvijas Mobilais telefons”, Latvija;
  • Valsts akciju sabiedrība “Elektroniskie sakari”, Latvija;
  • Atvērto inovāciju kustība “Vefresh”, Latvija;
  • Turīnas pašvaldība, Itālija;
  • Turīnas Politehniskā universitāte, Itālija;
  • Telekomunikācijas uzņēmums “Windtre”, Itālija

Rezultāti un ietekme:

Projekta rezultātā tiks rasti jauni inovatīvi 5G tehnoloģijā bāzēti risinājumi pilsētvides sabiedriskās kārtības, drošības un veselības uzraudzībā.

Projekta termiņš:

Projekta ilgums ir 36 mēneši no 2024. gada 1. janvāra līdz 2026. gada 31. decembrim.

Projekta budžets:

Projekta kopējās izmaksas ir 3 826 000.00 EUR, no tām 75% sedz Eiropas Komisija “Connecting Europe Facility Digital” programmas ietvaros.

Līdzfinansē Eiropas savienība

Līdzfinansēts no Eiropas Savienības programmas “Connecting Europe Facility Digital”, saskaņā ar dotācijas līgumu Nr. 101133716. Eiropas Savienība neatbild par publikācijas un vietnes saturu.


Publicitātes materiāli:

Izstrādāts praktisks ceļvedis radioiekārtu lietošanai

Apraksts

Izstrādāts praktisks ceļvedis radioiekārtu lietošanai 


“Ceļvedis radioiekārtu lietošanai” - praktisks un ērts tiešsaistes rīks, kas izveidots radioiekārtu lietotāju ērtībām. Tas piedāvā strukturētu un viegli saprotamu informāciju par visdažādākajām radioiekārtām, to pielietojumu, darbības frekvenču diapazoniem un citām būtiskām niansēm.

Plašāk lasi ŠEIT.

Attēls
Tuvplāna fotogrāfija ar klēpjdatora ekrānu, kurā atvērta VAS 'Elektroniskie sakari' mājaslapas sadaļa 'Ceļvedis radioiekārtu lietošanā'. Ekrānā redzams teksts par bezvadu piekļuves risinājumiem internetam. Priekšplānā redzamas personas rokas, kas raksta uz klēpjdatora tastatūras.
Svars